Saatçi Bedri tarafından yazılmış tüm yazılar

Saatçi Bedri hakkında

Otuz yılı aşkın bir süredir mesleğe ve sektöre değişik firmalar ve farklı pozisyonlarda verilen hizmet sonrası, daha öncede ilkleri başarmış olmanın, tecrübe, bilgi, yenilikçilik ve mevcut ekipmanlarımızın da verdiği güvenle, kısa bir aradan sonra tüm güncel iletişim kanalları ve ürün ulaştırma yolları konusundaki yeniliklerinden faydalanarak sizlere modern ve temiz bir ortamda en üst seviyedeki standartlarda “Saat Tamir Servis Hizmetleri” adı altında faaliyetlerimize başladık, Tüm saat marka ve modellerine servis verebilme yeteneğimiz ile orijinal yedek parça kullanma prensibi ve tedarik edebilme imkânı ile yapılan tüm bakım, onarım ve kullanılan parçalar garantilidir. Bakım: (doğru kullanım şartları ile) İki yıl, Mekanik yedek parça değişimi: Bir yıl, Elektronik yedek parça değişimi: Altı ay garantilidir. Aşağıdaki kanallar (verilmiş linkler) üzerinden; blog, sosyal medya, iletişim ve paylaşım hesaplarındaki tek adımız “saatcibedri” dir, sizlerle paylaşımda bulunmak, bizi takip edebilmeniz ve iletişim kurmak talebinizi karşılamak için açılmıştır. Web sitemiz üzerinden ihtiyaç veya isteğiniz doğrultusunda ilgili mail adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz, size en kısa sürede cevap verilecektir. Servisimize saat ile ilgili her konuda danışabilir ve destek alabilir, tüm marka ve modellerin Kullanım Kılavuz’ larını temin edebilirsiniz. Sizlerle saat kullanıcılığı, bilgi, koleksiyon ve diğer konularda yazışmak, paylaşmak, fikirlerinizi almak için blog sayfalarımızda görmek isteriz. “Saatçi Bedri” adına “Sürat Kargo – Sirkeci Şube Teslim” yapacağınız tüm gönderilerin ücreti bizim tarafımızdan ödenecektir.

Vatandaş eski saatlere akın ediyor

yy

Türkiye’de 1 Kasım seçimleri sebebiyle kış saati uygulamasının ertelenmesi, mekanik saatlere ilgiyi arttırdı. Akıllı telefonların otomatik güncellenmeleri sebebiyle kafası karışan vatandaş çareyi eski saatleri tamir ettirmekte buldu.

Onur Barış / Yeni Yüzyıl gazetesi

Türkiye’de 29 Ekim’de gerçekleştirilen kış saatine geçiş uygulaması bu sene 1 Kasım seçimleri düşünülerek 7 Kasım’a ertelendi. Bu durum Türkiye ile dünya arasında iki hafta boyunca 1 saatlik farkın oluşmasına sebep oldu.  Akıllı telefonların saat güncellemeleri, saatleri 29 Ekim’de otomatik olarak 1 saat geri aldı. Bu karışıklık saat kullanma alışkanlığını yeniden gündeme getirdi. Karışıklıktan şikayetçi olanlar çalışmayan saatlerini tamir ettirmek için harekete geçti.

İstanbul Saatçiler Esnaf Odası Başkanı Sedat Güngör, insanların evde eski saatlerini yeniden kullanmaya başladıklarını belirtti. Son dönemde saat kullanım alışkanlığında mekaniğe dönüş anlamında bir değişim gösterdiğini söyleyen Güngör, “Özellikle akıllı telefonların otomatik saat güncellemesi yüzünden sorun yaşayanlar eski saatlerini tamir ettiriyorlar. Bu durum saat tamircisi arkadaşlarımız tarafından da dile getirildi. Arkadaşlarımız bu durumdan son derece memnunlar. Elektroniğin karmaşıklığının anlaşılması ve mekanik saatlerin yeniden ilgi görmeye başlaması tamircilerin yüzünü güldürmüş durumda” dedi.

İstanbul Fatih’te atölyesi bulunan 32 yıllık saat tamircisi Bedri Akdoğan da yaz saati, kış saati uygulamaları zamanlarında saat tamircilerine daha fazla iş geldiğini söyledi.  Saatini ayarlamasını bilmeyen insanların da varlığına dikkat çeken Akdoğan “Ayar yapamamaktan kaynaklı insanlar geliyor. Bu önceki yıllar da vardı bu yıl da var. Saatçilere bu dönemde iş gelir” dedi

Bedri Akdoğan, akıllı telefonlarının saatçiliği hiçbir zaman etkilemediğini söyledi. Saat takan insanın her zaman saat taktığını belirten Akdoğan son dönemdeki otomatik saat güncellemelerinin mekanik saatlerin önemi bir kez daha gözler önüne serdiğini ifade etti.

Mekanik saatin yaşayan bir dokusu olduğunu belirten Akdoğan, saat referansı açısından mekanik saatlerin kullanılması gerektiğini savundu.